Idealne lampy do jasnego salonu – jakie oprawy wybrać?

Strona głównaDomIdealne lampy do jasnego salonu – jakie oprawy wybrać?

Jasne wnętrza to przestrzenie przyjemne, pełne światła, w których chcemy spędzać czas. Warto wykorzystywać takie barwy zwłaszcza w pomieszczeniach rekreacyjnych. Stawiajmy na właściwe wykończenie przestrzeni, odpowiednie meble oraz… dobrze dobrane lampy. Jakie oprawy oświetleniowe przydadzą się do jasnych wnętrz? Kilka wskazówek zaprezentujemy poniżej.

Artykuł sponsorowany

Jasne lampy w różnych stylach wnętrzarskich

Na rynku pojawia się wiele produktów oświetleniowych, również rozmaite jasne oprawy, które idealnie wpisują się w większość aranżacji. Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania się wybierze.

Gdzie wykorzystać jasne lampy? Minimalistyczne i skrajnie uproszczone modele (najlepiej w bieli lub jasnych szarościach) to świetny pomysł na oświetlenie do salonu minimalistycznego czy hi-tech (przestrzenie monochromatyczne lub jasne z pojedynczymi akcentami mocniejszej barwy). We wnętrzach skandynawskich i boho preferuje się natomiast modele utrzymane w jasnych odcieniach drewna, często wzbogacone o tekstylne abażury lub mlecznobiałe klosze szklane. Chromowane, połyskujące konstrukcje przydają się natomiast w pomieszczeniach glamour, które również mogą być pełne światła.

Jasne lampy i wnętrza – nie tylko modne rozwiązanie

Postawienie na jasne odcienie w pokoju dziennym niesie nie tylko korzyści typowo estetyczno-stylistyczne. To także dobry pomysł na to, by poprawić funkcjonalność wnętrza.

Jasne wyposażenie i lampy wpływa bowiem w dużym stopniu na odbiór pomieszczenia, które dzięki nim może wydawać się nieco większe i bardziej pełne światła niż w rzeczywistości. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza modele w odcieniach bieli, beżu i szarości, z elementami szkła i połyskującego metalu, odbijających światło. Spory wybór takich produktów da się znaleźć choćby na stronie Azzardo.

Jak oświetlić wnętrza – główne i dodatkowe oprawy w pokoju dziennym

Jakich lamp potrzeba w modnym salonie? Podstawą systemu musi być większa lampa główna. Może to być okazały model wiszący lub sufitowy – w zależności od potrzeb i dostępnego metrażu. Umieszcza się je centralnie lub w miejscach szczególnych, dla podkreślenia znaczenia danej strefy: nad zestawem mebli wypoczynkowych, stołem do rodzinnych posiłków.

Jakie jeszcze rodzaje opraw oświetleniowych mogą się przydać? Do zbudowania przyjemnej atmosfery rekreacyjnej warto zadbać o zamontowanie lamp ściennych, jaki kinkiety czy reflektory. Dają delikatniejsze światło boczne, które przydaje się w czasie wypoczynku wieczorową porą. Oprócz nich we wnętrzu powinny się znaleźć lampy stojące – w pobliżu sofy lub foteli, by zapewnić warunki do swobodnego wykonywania różnych czynności, a także przy telewizorze, by zwiększyć wygodę użytkowników i bezpieczeństwo ich wzroku podczas nocnych seansów filmowych. Dodatkowo wiele osób decyduje się na oczka wpustowe (oświetlenie punktowe) lub taśmy LED (oświetlenie liniowe), dzięki któremu da się podkreślić ciekawe detale architektoniczne, meble lub przedmioty ozdobne w danej przestrzeni. 

Piękny i modny jasny salon

Jasne lampy wpisują się w wiele modnych obecnie trendów wnętrzarskich. Z ich pomocą da się też urządzić wygodny pokój dzienny – wystarczy tylko dobrać odpowiednie modele opraw do konkretnej aranżacji.

Przeczytaj również

Komenatrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj