Przebarwienia posłoneczne — w jaki sposób można zniwelować ich widoczność?

Strona głównaCiałoPrzebarwienia posłoneczne — w jaki sposób można zniwelować ich widoczność?

Zdrowa i opalona skóra dodaje każdej kobiecie uroku. Jednak nadmierna, niekontrolowana ekspozycja cery na promienie słońca może doprowadzić do pojawienia się posłonecznych przebarwień. Jak jednak można zniwelować ich widoczność?

Artykuł sponsorowany

Przebarwienia posłoneczne — dlaczego powstają?

Przebarwienia posłoneczne można najprościej określić jako skupiska melaniny pod wierzchnią warstwą skóry. Produkowana jest ona w komórkach pigmentacyjnych i odpowiada za karnację. Jednak pod wpływem promieniowania UV, które wydzielane jest przez słońce, melanocyty są nadmiernie stymulowane i produkują zbyt duże ilości melaniny.

To z kolei sprawia, że pod skórą tworzą się skupiska barwnika, które znacznie odznaczają się od normalnego kolorytu. Brązowe lub rude plamy najczęściej pojawiają się na twarzy — w okolicy czoła, a także na dekolcie i grzbietach dłoni.

Z przebarwieniami posłonecznymi boryka się znaczna część społeczeństwa. Jednak w szczególności na ich powstawanie narażone są osoby o jasnej karnacji oraz jasnych włosach.

Przebarwienia posłoneczne — jak można zmniejszyć ich widoczność?

Przebarwienia posłoneczne nie są niebezpiecznymi zmianami skórnymi. Stanowią one bardziej problem natury estetycznej. Zdarza się, że przyjmują one na tyle intensywny kolor, że ciężko zamaskować je nawet przy pomocy mocno kryjącego podkładu.

Wobec tego pojawia się pytanie, jak usunąć przebarwienia posłoneczne lub chociażby znacznie je rozjaśnić? Otóż terapia przebarwień jest procesem żmudnym i czasochłonnym. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Wiele zależy tu od intensywności przebarwień, a także indywidualnych predyspozycji skóry.

Najpopularniejszym sposobem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków na bazie witaminy C oraz retinolu. Wykazują się one działaniem rozjaśniającym, więc ich regularne stosowanie faktycznie może przyczynić się do redukcji widoczności przebarwień.

W sieci często pojawiają się także domowe sposoby na redukcję widoczności przebarwień posłonecznych. Wśród nich wymienia się np. przemywanie skóry sokiem z cytryny lub ogórka. Warto jednak pamiętać, że domowe sposoby nie zawsze cechują się dużą skutecznością, a dodatkowo mogą nadmiernie wysuszyć skórę.

Specjalistyczne zabiegi kosmetyczne na przebarwienia posłoneczne

Chcąc znacznie szybciej pozbyć się przebarwień posłonecznych, można zdecydować się także na specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Oczywiście konieczne jest wykonanie kilku serii, aczkolwiek efekt końcowy może być spektakularny.

Najczęściej kosmetolodzy polecają peelingi chemiczne, mikrodermabrazję czy nawet zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Metody te cechują się ogromną skutecznością, a po przebarwieniach posłonecznych często nie ma nawet najmniejszego śladu.

Dla zoptymalizowania całego efektu profesjonalne zabiegi kosmetyczne można połączyć z domową pielęgnacją przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów. Istnieje duża szanse, że pozwoli to osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Przybliżenie cery z przebarwieniami

Jak chronić się przed przebarwieniami posłonecznymi?

Prawdą jest, że przebarwieniom posłonecznym można zapobiegać. Specyfika ich powstania jest wyjątkowo prosta i opiera się na stymulowaniu nadmiernej produkcji melaniny przez promienie ultrafioletowe.

Kluczem do sukcesu jest więc stosowanie kremu o odpowiedniej filtracji nie tylko w sezonie letnim, ale każdego dnia. Można go wykorzystywać w formie bazy pod makijaż. Będzie on skutecznie odbijał promienie od skóry i nie dopuści do powstawania przebarwień.

Ważnym aspektem jest także pielęgnacja skóry twarzy i regularne złuszczanie naskórka oraz jego nawilżanie. Dzięki temu również można skutecznie zredukować ryzyko pojawienia się przebarwień posłonecznych.

Przeczytaj również

Komenatrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj