FB

Poznawaj
i zmieniaj
świat!

Inspiracje dla nauczycieli

Inspiracja, wiedza

i dobra zabawa

Szkolne laboratorium to miejsce, w którym mogą się dziać rzeczy niezwykłe. Przewodnikami w tej fascynującej podróży są zawsze nauczyciele. Zarówno pracując z podręcznikiem, jak i tworząc ciekawe eksperymenty, otwierają uczniów na niezwykły świat nauki.

To bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie. Dlatego chcielibyśmy wszystkim nauczycielom choć odrobinę w nim pomóc.

Inspiracje dla nauczycieli

Wspólnie z dr hab.
Aleksandrą Ziembińską-Buczyńską

przygotowaliśmy zestaw materiałów, który, mamy nadzieję, pomoże nauczycielom podczas tworzenia swoich zajęć.

Przeprowadzone przez nas eksperymenty są cenne pod względem edukacyjnym, atrakcyjne wizualnie i wciągające. Czego chcieć więcej?


Nasze materiały

Skrobia - czyli dlaczego ziemniak tuczy?

Pewnie doskonale wiesz o tym, że skrobia znajduje się w ziemniakach. A czy wiesz, jak ją wykryć w innych produktach spożywczych? Jeśli nie, to zapraszamy do obejrzenia nowego doświadczenia przeprowadzonego w ramach KOLORATORIUM.

Jak zobaczyć białko?

Czy białko kurzego jajka zawiera białko? Odpowiedź wydaje się oczywista. Ale czy potrafisz to udowodnić? Jeśli nie, to rozsiądź się wygodnie w fotelu i włącz film z kolejnym eksperymentem KOLORATORIUM.

Czy jajecznica jest eksperymentem naukowym?

Czy wiesz, że czasem, przygotowując sobie śniadanie, jednocześnie dokonujesz denaturacji białka? O czym mowa dowiesz się z naszego filmu KOLORATORIUM.

Czy banan ma DNA?

Czym jest kwas deoksyrybonukleinowy i czy możemy go znaleźć w bananie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w kolejnym eksperymencie KOLORATORIUM.

Ogórki czy Coca-cola?

Jak kwaśne są ogórki i czym tak naprawdę jest Cola? Jeżeli jesteście ciekawi, jakie kwasy i zasady znajdziecie codziennie na swoich stołach, zobaczcie film z naszego KOLORATORIUM.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.