FB

Poznawaj
i zmieniaj
świat!

Inspiracja, wiedza

i dobra zabawa

Szkolne laboratorium to miejsce, w którym mogą się dziać rzeczy niezwykłe. Przewodnikami w tej fascynującej podróży są zawsze nauczyciele. Zarówno pracując z podręcznikiem, jak i tworząc ciekawe eksperymenty, otwierają uczniów na niezwykły świat nauki.

To bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie. Dlatego chcielibyśmy wszystkim nauczycielom choć odrobinę w nim pomóc.

Wspólnie z dr hab.
Aleksandrą Ziembińską-Buczyńską

przygotowaliśmy zestaw materiałów, który, mamy nadzieję, pomoże nauczycielom podczas tworzenia swoich zajęć.

Przeprowadzone przez nas eksperymenty są cenne pod względem edukacyjnym, atrakcyjne wizualnie i wciągające. Czego chcieć więcej?

Nasze materiały

Sekrety drzew - mydło z kasztanów

Z kasztanów można zrobić o wiele więcej, niż tylko jesienne ludziki. Za sprawą znajdujących się w nich saponinów, z nasion kasztanowca możemy uzyskać… mydło. Jak się do tego zabrać i co z tego wynika, możesz zobaczyć w kolejnym eksperymencie KOLORATORIUM.

Chemiczne zęby metali - niespodziewany zwrot chemicznej akcji

Myślisz, że bitwy metali można zobaczyć jedynie na koncercie? Okazuje się, że nie! Zobacz jak w laboratoryjnej zlewce walczą ze sobą glin i miedź. A wszystko podczas doświadczenia przeprowadzonego w ramach KOLORATORIUM.

Zagadkowe ślady – jak rozdzielić barwniki fotosyntetyczne?

Czy jedząc szpinak zastanawiałeś się kiedyś, jak oddzielić znajdujące się w nim karotenoidy od chlorofilu? My też nie. Okazuje się jednak, że to nie tylko możliwe, ale też stosunkowo łatwe. Jeśli chciałbyś wycisnąć ze szpinaku jak najwięcej, z eksperymentu KOLORATORIUM dowiesz się, jak to zrobić.

Jodynowe czary – mary

Jeśli do apteki wybierasz się jedynie wtedy, kiedy jesteś chory, to najwyższy czas to zmienić. Możesz bowiem kupić tam produkty, które pozwolą Ci przeprowadzić iście magiczną reakcję zegarową. Jak ją przeprowadzić, w nowym doświadczeniu KOLORATORIUM, pokazuje prof. Ziembińska-Buczyńska.

Tajemnice kasztanowca, co świeci w ciemności?

A co, gdybyśmy powiedzieli Ci, że drzewo, które widziałeś w życiu setki razy może świecić w ciemności? To niesamowite, ale kora kasztanowca ma właściwości fluorescencyjne. Nie wierzysz? Przekonaj się sam w najnowszym doświadczeniu wykonanym w ramach KOLORATORIUM.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.