Wybór mieszkania – czemu warto wybierać rynek pierwotny?

Strona głównaDomWybór mieszkania - czemu warto wybierać rynek pierwotny?

W poszukiwaniu mieszkania coraz częściej rezygnujemy ze zgiełku wielkich miast na rzecz cichych przedmieść i lokalizacji nieco oddalonych od gęsto zaludnionych metropolii. To trend, który deweloperzy nie tylko znają i rozumieją, ale aktywnie wspierają realizując nowoczesne inwestycje mieszkalne na obrzeżach miast i a mniejszych miejscowościach.

Artykuł sponsorowany

Jeśli szukasz atrakcyjnie zlokalizowanego lokum, mieszkania w Lesznowoli to miejsce, które z pewnością powinno zwrócić Twoją uwagę. Ta malownicza miejscowość oferuje magię przedmieść, jednocześnie zapewniając bardzo dobre skomunikowanie ze ścisłym centrum Warszawy. Wybierając mieszkanie w Lesznowoli możesz bez przeszkód korzystać z możliwości oferowanych przez wielką metropolię, ciesząc się przy tym urokami posiadania domu na wsi.

Nowe mieszkania: Dlaczego warto sięgać po nieruchomości z rynku pierwotnego?

Zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego, czyli bezpośrednio od dewelopera, niesie ze sobą wiele korzyści. Znajdują one wyraz zarówno w wymiarze formalnym, jak i funkcjonalnym czy estetycznym.

Nowe mieszkania są zbudowane zgodnie z najnowszymi standardami budowlanymi, co oznacza nowoczesne rozwiązania technologiczne, lepszą izolację termiczną i akustyczną, a także nowoczesne instalacje. To wszystko przekłada się na:

  • wyższy komfort użytkowania nieruchomości,
  • wyższą efektywność energetyczną, a więc niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie.

Najnowsze standardy idą w parze z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, takimi jak place zabaw, siłownie, wspólne tereny zielone czy systemy bezpieczeństwa.

Nowe mieszkania to także gwarancja bezpieczeństwa

Nowe mieszkania zazwyczaj są objęte gwarancją dewelopera. W przypadku wykrycia wad konstrukcyjnych lub innych problemów, deweloper jest zobowiązany do ich naprawienia. Na tym gwarancje i bezpieczeństwo zakupu mieszkania z rynku pierwotnego się nie kończą. Mieszkanie od dewelopera nie było wcześniej niczyją własnością, to nie tylko upraszcza proces zakupu nieruchomości, ale równocześnie rozwiązuje problem ewentualnych niepożądanych lokatorów (np. osób, które nie zostały wymeldowane z mieszkania mimo, iż fizycznie w nim nie zamieszkują) oraz osób roszczących sobie prawa do danej nieruchomości. Wymiar bezpieczeństwa jest również realizowany poprzez tworzenie osiedlowych systemów ochrony. Zależnie od możliwości technicznych są to osiedlowe monitoringi lub bramy chroniące mieszkańców osiedla przed wtargnięciem na jego teren osób niepożądanych.

Mówiąc o bezpieczeństwie zakupu mieszkań od dewelopera warto jeszcze zwrócić uwagę na bezpieczeństwo inwestycyjne. Nieruchomości z rynku pierwotnego często zyskują na wartości, zwłaszcza w dynamicznie rozwijających się lokalizacjach, a te deweloperzy wybierają najchętniej.

Przeczytaj również

Komenatrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj