FB

Konkurs
dla uczniów

konkurs dla uczniów

Zadanie dla uczniów

W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania.

Pierwszy z konkursów polega na przygotowaniu przez ucznia pracy plastycznej, przedstawiającej portret pamięciowy tajemniczego stworka z gry Śladami pierwiastków tajemnicy.

Jeśli uczeń pewniej się czuje, łącząc ze sobą słowa niż kolory, może wybrać drugi z konkursów, w ramach którego należy przygotować pracę literacką pod tytułem Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia.

W obu przypadkach należy wykazać się pomysłowością – pokażcie nam, jak dobrze czujecie się w niezwykłym świecie chemii. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Śladami pierwiastków tajemnicy

Gra planszowa dla chemicznych detektywów

„Miasto Kolorów to miejscowość, która słynie z wielu chemicznych odkryć. Tutejsi naukowcy przodują w wyznaczaniu nowych kierunków badań i odkrywaniu kolejnych związków chemicznych. Podczas jednego z eksperymentów w miejskim laboratorium zdarzył się jednak wypadek. W wyniku tego zdarzenia powstał stworek, który teraz zagraża mieszkańcom. Na miejsce przybywają detektywi. Ci wnikliwi, młodzi ludzie za pomocą swojego doświadczenia i znajomości chemii muszą dowiedzieć się, co dzieje się w laboratorium.”

W tej edycji Koloratorium przygotowaliśmy grę planszową, która pozwoli Wam wcielić się

w rolę detektywów.

Teraz możecie ćwiczy pamięć, umiejętności dedukcji i łączenia faktów oraz koncentrację, doskonale się przy tym bawiąc w gronie najbliższych. A co w tym wszystkim najlepsze? Otóż ta gra dostępna jest dla każdego! Wystarczy pobrać plik z materiałami, wydrukować komponenty i już można rozpocząć rozgrywkę. To co, gotowi na przeprowadzenie śledztwa?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.