FB

Konkurs
dla szkół

Zadanie dla szkół

Runda zasadnicza

Pokażcie, że w waszej Szkole naprawdę poznajecie i zmieniacie świat. Przeprowadźcie zajęcia na podstawie przygotowanych przez nas konspektów lekcji z Koloratorium (https://koloratorium.pl/edukacja/). Pamiętajcie, że możecie przeprowadzić aż 10 lekcji.

Do rundy finałowej dostaje się 30 szkół, które uzyskają najwięcej punktów w rundzie zasadniczej.

Śladami pierwiastków tajemnicy

Gra planszowa dla chemicznych detektywów

„Miasto Kolorów to miejscowość, która słynie z wielu chemicznych odkryć. Tutejsi naukowcy przodują w wyznaczaniu nowych kierunków badań i odkrywaniu kolejnych związków chemicznych. Podczas jednego z eksperymentów w miejskim laboratorium zdarzył się jednak wypadek. W wyniku tego zdarzenia powstał stworek, który teraz zagraża mieszkańcom. Na miejsce przybywają detektywi. Ci wnikliwi, młodzi ludzie za pomocą swojego doświadczenia i znajomości chemii muszą dowiedzieć się, co dzieje się w laboratorium.”

W tej edycji Koloratorium przygotowaliśmy grę planszową, która pozwoli Wam wcielić się

w rolę detektywów.

Teraz możecie ćwiczy pamięć, umiejętności dedukcji i łączenia faktów oraz koncentrację, doskonale się przy tym bawiąc w gronie najbliższych. A co w tym wszystkim najlepsze? Otóż ta gra dostępna jest dla każdego! Wystarczy pobrać plik z materiałami, wydrukować komponenty i już można rozpocząć rozgrywkę. To co, gotowi na przeprowadzenie śledztwa?

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.