FB

Koloratorium

Geometrek

Naukowcy już od dłuższego czasu próbowali stworzyć nową istotę, która byłaby w stanie żyć w każdej strefie klimatycznej. Dlatego mieszali ze sobą różne kwasy oraz gatunki zwierząt, łączyli też pierwiastki tworząc całkiem nowe kombinacje. Przez błąd jednego z nich stwór uciekł z laboratorium. Nie był podobny do niczego z tego świata. Jego głowa przypominała zdeformowany trójkąt, brzuch był kulą pokrytą gęstym futrem a jego ręce i nogi przypomniały kończyny małpy, jego oczy były duże i zajmowały pół twarzy, poniżej znajdował się trójkątny nosek. Co było najbardziej zaskakujące nie miał on na sobie żadnego koloru prócz szarego. Po jego ucieczce został szybko złapany. Jak się później okazało ma on na imię Geometrek i nie miał złych zamiarów, on chciał być po prostu kolorowy jak inni.

Karolina Olszak Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zielonej Wsi Zielona Wieś

Sytuacja związana z koronawirusem ma również wpływ na „Koloratorium”. Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie szkół uniemożliwia dalszą rywalizację o punkty. Tym samym jesteśmy zmuszeni czasowo zawiesić nasz konkurs – aż do odwołania. Równocześnie informujemy, że wszystkie zdobyte przez szkoły punkty w aktywnościach zostaną zachowane i uwzględnione w późniejszym terminie, gdy – mamy nadzieję – konkurs ruszy ponownie. Dokładne informacje na temat dalszych działań podamy wkrótce w bardziej szczegółowym komunikacie. Jednocześnie informujemy, że konkurs indywidualny będzie trwał zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

Drodzy Uczniowie – w tej wyjątkowej sytuacji prosimy Was o szczególną ostrożność! Wiemy, że to czas wolny od zajęć lekcyjnych, ale zachowajcie rozwagę i zgodnie z zaleceniami, zostańcie w swoich domach. Wszyscy musimy wykazać się teraz dojrzałością i przeczekać ten trudny okres, by móc wrócić za jakiś czas do codziennych zajęć.

Jesteśmy pełni uznania dla Waszego dotychczasowego zaangażowania w ramach „Koloratorium” i pozytywnej energii, z którą podeszliście do wykonywania zadań konkursowych. Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest jednak sytuacją, na którą nie mamy wpływu, a konieczne w tym zakresie, zawieszenie zajęć szkolnych uniemożliwia w chwili obecnej realizację konkursu w założonej formule. Ufamy zatem, że decyzja, którą musieliśmy podjąć na skutek trudnych okoliczności zewnętrznych spotka się z Waszym zrozumieniem.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.