FB

Koloratorium

Gluten-Chuck

W laboratorium zdarzył się wypadek i powstała niecodzienna istota.Wyglądała jak glut z oczami i buźką była kolorowa jak tęcza.A było to tak.Pracowałem nad serum niewidzialności,ciągle z miernym skutkiem.Źle rozszczepiało się światło przez co wszystko nim oblane świeciło kolorowo.Przystąpiłem do pracy nad spoiwem przyszłości które może spajać planety,nie do końca mi się udało.Wyszła glutowata masa,coś kleiła ale słabo. Zmęczony porażkami postanowiłem poobserwować chomika.Bawiąc się z nim, otworzyłem klatkę i poszedłem nalać mu wody.Gdy wstawałem,zahaczyłem o szafkę. Przewróciłem zlewkę z próbką kleju wprost na chomika.Z małej kupki wygrzebał się stwór.Zanim zareagowałem zaczął biegać i strącił nieudane serum,które go oblało.Goniłem go ile sił w nogach-uciekł, i straszy ludzi w miasteczku.

Artur Mandziuk Szkoła Podstawowa w Świerczowie Świerczów

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

rozwój epidemii koronawirusa i wstrzymanie zajęć w szkołach sprawiły, że w marcu byliśmy zmuszeni do tymczasowego zawieszenia konkursu. Decyzja ta, podjęta z przyczyn od nas niezależnych, spotkała się z akceptacją z Waszej strony. Wspólnie czekaliśmy na rozwój sytuacji i możliwość powrotu do rywalizacji o punkty, jednak dalsze zamknięcie szkół i niepewność co do terminu przywrócenia lekcji, uniemożliwia realizację „Koloratorium”. Dlatego też, po licznych konsultacjach uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest wstrzymanie konkursu i jego ponowny start we wrześniu 2020 roku, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W „Koloratorium” to Wy – jego uczestnicy – jesteście najważniejsi. To Wasza aktywność i wysiłek przekładają się na wspaniałe prace konkursowe i inspirujące zajęcia pobudzające naukową ciekawość. Z myślą o zapewnieniu dla wszystkich równych szans i wystarczającej ilości czasu na przygotowanie zadań i odpowiednie przeprowadzenie konkursu, przygotowaliśmy więc nowy terminarz „Koloratorium”. Wszystkie dotychczas zdobyte w konkursie dla szkół punkty zostaną utrzymane i uwzględnione przy jego ponownym starcie, we wrześniu, kiedy to szkoły będą mogły ponownie rywalizować w rankingu. Bez zmian pozostają zadania w etapie eliminacyjnym i finałowym. Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem rozstrzygnięty zostanie natomiast konkurs indywidualny dla uczniów. Jego wyniki podamy już 1 czerwca 2020 r.

W związku z wprowadzonymi zmianami udostępniamy też zaktualizowany regulamin z nowym harmonogramem konkursu.

Obecna sytuacja stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć. Ufamy, że decyzja o przesunięciu terminu ponownego startu „Koloratorium” spotka się więc z Waszym zrozumieniem i we wrześniu ze zdwojoną energią i siłą powrócimy do realizacji konkursu.

Jednocześnie zachęcamy Was do odwiedzania fanpage „Koloratorium”, gdzie w najbliższym czasie publikować będziemy eksperymenty i ciekawostki naukowe, które pobudzą Waszą kreatywność i pomogą odkryć bogactwo świata chemii, nawet w domowych warunkach.

Zespół „Koloratorium”

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.