FB

Koloratorium

Wielki Koronawirusopochłaniacz

Na Ziemi rozprzestrzeniała się epidemia koronawirusa, a naukowcy z całego świata nieustannie pracowali nad znalezieniem lekarstwa na ten niebezpieczny mikroorganizm. Gdzieś na dalekim biegunie trwały właśnie eksperymenty, gdy niespodziewanie jeden z chemików omyłkowo zmieszał ze sobą egzorybonukleazę i ditiotreitol. Nastąpił wybuch i oczom naukowców ukazała się niewielka postać koloru karminowego. Ów stworek natychmiast zaczął pożerać dryfujące w powietrzu wirusy. Okazało się bowiem, że posiada on zdolność wyłapywania i dezaktywowania cząsteczek o wielkościach liczonych w nanometrach, a w szczególności koronawirusa. Cóż za euforia zapanowała wśród naukowców! Tak oto Wielki Koronawirusopochłaniacz (nazwę tę nadali mu naukowcy), stał się bohaterem całego świata i wybawił ludzkość od zagłady

Konrad Kostrz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach Klucze

Sytuacja związana z koronawirusem ma również wpływ na „Koloratorium”. Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie szkół uniemożliwia dalszą rywalizację o punkty. Tym samym jesteśmy zmuszeni czasowo zawiesić nasz konkurs – aż do odwołania. Równocześnie informujemy, że wszystkie zdobyte przez szkoły punkty w aktywnościach zostaną zachowane i uwzględnione w późniejszym terminie, gdy – mamy nadzieję – konkurs ruszy ponownie. Dokładne informacje na temat dalszych działań podamy wkrótce w bardziej szczegółowym komunikacie. Jednocześnie informujemy, że konkurs indywidualny będzie trwał zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

Drodzy Uczniowie – w tej wyjątkowej sytuacji prosimy Was o szczególną ostrożność! Wiemy, że to czas wolny od zajęć lekcyjnych, ale zachowajcie rozwagę i zgodnie z zaleceniami, zostańcie w swoich domach. Wszyscy musimy wykazać się teraz dojrzałością i przeczekać ten trudny okres, by móc wrócić za jakiś czas do codziennych zajęć.

Jesteśmy pełni uznania dla Waszego dotychczasowego zaangażowania w ramach „Koloratorium” i pozytywnej energii, z którą podeszliście do wykonywania zadań konkursowych. Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest jednak sytuacją, na którą nie mamy wpływu, a konieczne w tym zakresie, zawieszenie zajęć szkolnych uniemożliwia w chwili obecnej realizację konkursu w założonej formule. Ufamy zatem, że decyzja, którą musieliśmy podjąć na skutek trudnych okoliczności zewnętrznych spotka się z Waszym zrozumieniem.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.