FB

Koloratorium

Wafel

W marcu przeprowadziliśmy eksperyment naukowy w naszym laboratorium na Antarktydzie. Prowadziliśmy długie doświadczenia chemiczne przez kilka lat. Udało nam się przy pomocy ciekłego azotu stworzyć małą istotę. Jedynym problemem było, że nie można go dotykać.Nazwaliśmy go Wafelek. Przez wiele tygodni obserwowaliśmy, jak biega po lodowatej Antarktydzie i zaczyna przyjaźnić się z morsami i niedźwiedziami polarnymi.Postanowiliśmy to wykorzystać do pomocy w badaniach nad życiem zwierząt polarnych. Przynosił nam codziennie ciekawe informacje.Potrafił doskonale mówić we wszystkich językach i w języku zwierząt. Bardzo go polubiliśmy. Wafelek niczego nie jadł, ani nie pił. Musiał tylko żyć w bardzo niskiej temperaturze. Był malutki i kolorowy, z wielkimi oczkami i przypominał jednorożca.

Inez Domagała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach Klucze

Sytuacja związana z koronawirusem ma również wpływ na „Koloratorium”. Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie szkół uniemożliwia dalszą rywalizację o punkty. Tym samym jesteśmy zmuszeni czasowo zawiesić nasz konkurs – aż do odwołania. Równocześnie informujemy, że wszystkie zdobyte przez szkoły punkty w aktywnościach zostaną zachowane i uwzględnione w późniejszym terminie, gdy – mamy nadzieję – konkurs ruszy ponownie. Dokładne informacje na temat dalszych działań podamy wkrótce w bardziej szczegółowym komunikacie. Jednocześnie informujemy, że konkurs indywidualny będzie trwał zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

Drodzy Uczniowie – w tej wyjątkowej sytuacji prosimy Was o szczególną ostrożność! Wiemy, że to czas wolny od zajęć lekcyjnych, ale zachowajcie rozwagę i zgodnie z zaleceniami, zostańcie w swoich domach. Wszyscy musimy wykazać się teraz dojrzałością i przeczekać ten trudny okres, by móc wrócić za jakiś czas do codziennych zajęć.

Jesteśmy pełni uznania dla Waszego dotychczasowego zaangażowania w ramach „Koloratorium” i pozytywnej energii, z którą podeszliście do wykonywania zadań konkursowych. Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest jednak sytuacją, na którą nie mamy wpływu, a konieczne w tym zakresie, zawieszenie zajęć szkolnych uniemożliwia w chwili obecnej realizację konkursu w założonej formule. Ufamy zatem, że decyzja, którą musieliśmy podjąć na skutek trudnych okoliczności zewnętrznych spotka się z Waszym zrozumieniem.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.