FB

Konkurs
dla uczniów

konkurs dla uczniów

Zadanie dla uczniów

W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania.

Pierwszy z konkursów polega na przygotowaniu przez ucznia pracy plastycznej, przedstawiającej portret pamięciowy tajemniczego stworka z gry Śladami pierwiastków tajemnicy.

Jeśli uczeń pewniej się czuje, łącząc ze sobą słowa niż kolory, może wybrać drugi z konkursów, w ramach którego należy przygotować pracę literacką pod tytułem Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia.

W obu przypadkach należy wykazać się pomysłowością – pokażcie nam, jak dobrze czujecie się w niezwykłym świecie chemii. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Zasady

Każdy z zarejestrowanych w konkursie uczniów, oprócz tego, że pomaga swojej szkole w walce o nagrody, może wziąć udział w konkursie indywidualnym.

Aby zawalczyć o tablety, uczniowie mogą wziąć udział w jednym z dwóch konkursów – plastycznym lub literackim. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć poniżej, w akapicie Zadanie konkursowe dla uczniów.

Aby zawalczyć o nagrody indywidualne (i dodatkowe punkty dla swojej szkoły), uczniowie muszą stanąć do konkursu dla uczniów. Do wyboru mają tu dwa zadania:

Zadanie I – Przygotowanie pracy plastycznej pod tytułem „Portret pamięciowy tajemniczego stworka”

Chcesz pomóc detektywom w pomyślnym rozwiązaniu śledztwa? To świetnie, bo bardzo potrzebujemy Twojej pomocy! Podobno potrafisz stworzyć portret pamięciowy tajemniczego stworka, który powstał w wyniku laboratoryjnego wypadku? Czym prędzej łap więc za przybory plastyczne – im więcej osób dowie się, jak on wygląda, tym szybciej w Kolorowym Mieście na powrót zapanuje spokój.

Portret pamięciowy może zostać wykonany w dowolnej technice plastycznej - rzeźba, rysunek, malunek, kostium, szkic, rysunek węglem itp. Stworzoną postać należy też nazwać (imię musi wiązać się z chemią).

Zadanie 2 – Przygotowanie pracy literackiej pod tytułem
„Powstanie tajemniczego stworka – opis z miejsca zdarzenia”

Od czasu wypadku w laboratorium wszyscy mieszkańcy Kolorowego Miasta mówią tylko o jednym. Powstało bez liku plotek na temat tego, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło. Jedna z nich głosi, że tamtego dnia w laboratorium przebywał młody adept chemii, który jako jeden z nielicznych wie, jak doszło do powstania tajemniczego stworka. Czyżbyś tą osobą był właśnie Ty? Jeśli tak, łap za pióro lub siadaj do klawiatury i napisz nam, co się wtedy stało.

Tworzone dla nas raporty muszą być jednak zwięzłe – przesłany opis nie może przekraczać objętością 800 znaków ze spacjami. Musi znaleźć się w nim imię powstałego stworka, informacje na temat jego powiązania z chemią i tego, jakie ma umiejętności. Oczywiście należy też napisać, w ramach jakiego eksperymentu powstał.

W nadesłanych pracach oceniać będziemy umiejętne wykorzystanie wiedzy chemicznej i chęć zdobywania wiedzy ponadprogramowej, a także kreatywność oraz walory językowe.

Rejestrację do projektu Koloratorium rozpoczynamy

6 grudnia 2019 roku

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone

13 listopada 2020 roku.

Nie należy zapominać o tym, że uczniowie cały czas mogą zdobywać punkty dla swojej szkoły. Punktujemy od samego początku - czyli momentu rejestracji, aż do wyłonienia najlepszych prac indywidualnych i zespołowych. Liczy się zaangażowanie. Każda aktywność ucznia zasila konto szkoły.

Dzięki aktywności uczniów, szkoła może otrzymać punkty za:

  • Rejestrację ucznia
  • Rozwiązanie quizów przez uczniów
  • Wysłanie indywidualnej pracy konkursowej (plastycznej lub literackiej)

Każdy z uczniów, który dołączy do naszej akcji, ma szansę na wygranie w każdym z konkursów jednego z 5 tabletów

Apple iPad
32GB Wi-Fi

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz w naszym Regulaminie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.