FB

Konkurs
dla uczniów

Zadania dla uczniów

Zadanie dla uczniów

W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania.

Pierwszym z nich jest przygotowanie pracy plastycznej, przedstawiającej wybrany pierwiastek w formie superbohatera. Jeśli uczeń pewniej czuje się łącząc ze sobą słowa niż kolory, może wybrać drugie zadanie, którym jest przygotowanie pracy literackiej pod tytułem „Odkryłem nowy pierwiastek”.

Przy obu zadaniach należy wykazać się kreatywnością – pokażcie nam, jak dobrze czujecie się w niezwykłym świecie chemii i biologii. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Oba konkursy dla uczniów zostaną uruchomione w późniejszym terminie,
o czym będziemy informować wszystkich uczestników.

Zasady

Każdy z zarejestrowanych w konkursie uczniów, oprócz tego, że pomaga swojej szkole w walce o nagrody, może wziąć udział w konkursie indywidualnym.

Aby zawalczyć o tablety, uczniowie mogą wziąć udział w jednym z dwóch konkursów – plastycznym lub literackim. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć poniżej, w akapicie Zadanie konkursowe dla uczniów.

Aby zawalczyć o nagrody indywidualne, uczniowie muszą stanąć do konkursu dla uczniów. Do wyboru mają dwa tu zadania:

Zadanie 1 – Przygotowanie pracy plastycznej pod tytułem „Pierwiastek jako superbohater”

Uczniowie mają za zadanie przedstawić wybrany pierwiastek w formie superbohatera. Ważne, aby w swojej wizji uwzględnić cechy i właściwości wybranego pierwiastka.

Jest to część kreatywna konkursu. Prace mogą być wykonane dowolną metodą np. plakat, kolaż, rysunek, grafika, fotografia, model, itd.

Zadanie 2 – Przygotowanie pracy literackiej pod tytułem „Odkryłem nowy pierwiastek”

A co gdybyś mógł odkryć nowy pierwiastek? Uczniowie mają za zadanie wymyślić nowy pierwiastek – swoje „odkrycie” należy nazwać, a następnie krótko scharakteryzować jego właściwości i zastosowanie.

W tym konkursie duże znaczenie ma kreatywność. Prace mogą przyjąć dowolną formę literacką, jednak długość tekstu nie powinna przekraczać 450 znaków ze spacjami, a nazwa pierwiastka nie powinna być dłuższa niż 30 znaków ze spacjami.

Rejestrację do projektu Koloratorium rozpoczynamy

15 listopada 2018 roku.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone

8 maja 2019 roku.

Nie należy zapominać o tym, że uczniowie cały czas mogą zdobywać punkty dla swojej szkoły. Punktujemy od samego początku - czyli momentu rejestracji, aż do wyłonienia najlepszych prac indywidualnych i zespołowych. Liczy się zaangażowanie. Każda aktywność ucznia zasila konto szkoły.

Dzięki aktywności uczniów, szkoła może otrzymać punkty za:

  • Rejestrację ucznia
  • Rozwiązanie quizów przez uczniów
  • Wysłanie indywidualnej pracy konkursowej (plastycznej lub literackiej)
IPad

Każdy z uczniów, który dołączy do naszej akcji, ma szansę na wygranie w każdym z konkursów jednego z 5 tabletów

Apple iPad
32GB Wi-Fi

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz w naszym Regulaminie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.