FB

Profile szkół

Szkoła Podstawowa w Bachórzu

Bachórz 187

36-068 Bachórz

Dyrektor Szkoły: Józef Stolarczyk
Koordynator Koloratorium w szkole: Anna Grzegorzak

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

4

Miejsce

Miejsce
w rankingu

39

Punkty

Ilość
punktów

865,71

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Uczniowie klasy VII na lekcji otrzymali tlenek węgla (IV) i badali jego właściwości m.in. takie jak palność, gęstość, barwę, zapach. Otrzymany gaz nie podtrzymywał palenia. Uczniowie zwrócili uwagę na rolę sody oczyszczonej w produkcji pieczywa i ciast. Zajęcia były również okazją do powtórzenia wszystkich wiadomości o składnikach powietrza – na koniec zajęć siódmoklasiści rozwiązywali chemiczne domino „Powietrze i jego składniki”.

Opis lekcji:

Z bezbarwnej mieszaniny jednorodnej jaką jest powietrze zajęliśmy się jej najważniejszym składnikiem-tlenem. Ten bezbarwny i bezwonny gaz, podtrzymujący palenie stanowi 21% objętości powietrza. Podczas wykonywania eksperymentu obserwowaliśmy jak świeczka powoli gaśnie, a wnętrze zlewki napełnia się do 1/5 objętości wodą. 4/5 objętości powietrza to inne gazy, które nie podtrzymują palenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.