FB

Profile szkół

Szkoła Podstawowa w Czaplinku

ul. Wałecka 49

78-550 Czaplinek

Nasza szkoła leży w malowniczym miasteczku Czaplinku, położonym między dwoma jeziorami. Z okien szkoły widać lustro wody jeziora Czaplino. Tuż obok budynku znajduje się plac zabaw. Niedaleko jest hala sportowa, przy której zimą uruchamiane jest lodowisko!
Zapraszamy!

Dyrektor Szkoły: Aleksander Fudała
Koordynator Koloratorium w szkole: Magdalena Śniatała

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

0

Miejsce

Miejsce
w rankingu

78

Punkty

Ilość
punktów

780,00

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Dlaczego świeczka zgasła? Czy to magia, że poziom wody się podniósł? Czemu poziom wody podniósł się dopiero po chwili? Już wszystko wiemy!!!

Opis lekcji:

Otrzymaliśmy dwutlenek węgla przy użyciu sody oczyszczonej o octu. Wydzielający się z mieszaniny gaz napełnił baloniki, które się napompowały. Po chwili balony opadły i juz wiemy dlaczego! Następnie gaz z balonów wypuściliśmy do zlewek i zgasiliśmy zapalone świeczki przechylając te zlewki nad płomień świeczki! To były czary!!! Świeczka zgasła!!! Wyprodukowaliśmy też lawę w wulkanie! Ale czad!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.