FB

Profile szkół

Szoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego

Kopernika 1

63-720 Koźmin Wlkp.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego, to placówka, do której uczęszczają uczniowie ciekawi świata, nowych wyzwań, chętnie uczestniczą w życiu szkoły, samodzielnie organizując wiele akcji. W tym roku szkolnym funkcjonujemy w dwóch budynkach, ze wzgledu na wprowadzoną Reformę Oświaty. W szkole działają organizacje takie jak: RSU, PTTK, LOP, SKO, ZHP. Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje na wielu kołach zainteresowań, m. in.: Kółko Chemiczne, Koło Młodego Naukowca, Kółko Matematyczne, Koło Humanistyczne, Kółko Geograficzne, Koła Sportowe, Zajęcia Teatralne, Zajęcia przygotowujące uczniów do konkursów przedmiotowych oraz egzaminów zewnętrznych. Nie zapominamy również o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wspierając ich podczas zajęć wielospecjalistycznych i wyrównawczych. Nasi podopieczni biora również aktywny udział w wielu akcjach ogólnopolskich, takich jak: Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Kropki, Dzień Praw Dziecka, Dzień Pluszowego Misia i wiele innych. Ciągle chcemy się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia naukowe, społeczne, kulturalne.

Dyrektor Szkoły: Arleta Szkudlarek
Koordynator Koloratorium w szkole: Paulina Brdys

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

33

Miejsce

Miejsce
w rankingu

9

Punkty

Ilość
punktów

764,09

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Uczniowie klas siódmych na lekcjach chemii otrzymywali dwutlenek wegla i badali jego właściwości. Z dużym zaangażowaniem i ciekawością obserwowali jak i dlaczego balon na butelce rośnie. Jeszcze większe zdziwienie na twarzach było widać, kiedy zapalone łuczywko włożyli do słoiczka, do którego delikatnie wpuścili otrzymany w baloniku gaz. Bardzo trafnie zapisali wnioski z przeprowadzonego doświadczenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.