FB

Profile szkół

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego

Długowola 103

27-300 Długowola

Szkoła mieści się w Długowoli Pierwszej znajdującej się w gminie Lipsko, powiecie lipskim i województwie mazowieckim. Pierwsze wzmianki o istnieniu szkoły sięgają do roku 1863. Pani dyrektor – Anita Wróbel stara się by szkoła ciągle się rozwijała.
Budynek szkolny znajduję się w cichej okolicy oferując spokój. Uczniowie dowożeni są do szkoły pobliskich miejscowości 3 autobusami.
Uczniowie mają do dyspozycji klasy znajdujące się na dolnym i górnym korytarzu. Na parterze znajduję się szatnia, świetlica (wykorzystywana również jako stołówka), sala zabaw, sala gimnastyczna, sekretariat i pokój nauczycielski. Biblioteka znajduję się w drugim budynku przy przedszkolu. Przy budynku znajdują się dwa boiska, plac zabaw oraz nowy stół pingpongowy. W ciepłe dni dzieci chętnie korzystają z nich bawiąc się na świeżym powietrzu. Przy szkole znajduję się płyta upamiętniającą wydarzenia z II wojny światowej, przy której składamy kwiaty 1 września oraz 11 listopada każdego roku.
Nasi uczniowie chętnie uczęszczają w zajęciach zarówno lekcyjnych jak i dodatkowych. Chętnie biorą udział w różnych konkursach oraz bardzo lubią doświadczenia. Chcielibyśmy by udział w koloratorium mógł wyzwalać u uczniów kreatywność, samodzielne myślenie, umiejętność stawiania hipotez, przeprowadzania doświadczeń, analizowania wyników i wyciągania wniosków. Pobudzić zainteresowania i pasję do nauk przyrodniczych oraz chęć poznawania świata na nowo.

Dyrektor Szkoły: Anita Wróbel
Koordynator Koloratorium w szkole: Małgorzata Mazurek

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

9

Miejsce

Miejsce
w rankingu

83

Punkty

Ilość
punktów

254,53

Lekcje z Koloratorium

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.