FB

Profile szkół

Szkoła Podstawowa nr 1

Listopadowa 12

22-500 Hrubieszów

Szkoła Podstawowa nr 1 to szkoła z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją. Naszym patronem jest Bolesław Prus. Jesteśmy szkołą, która ciągle się rozwija i modernizuje. Nasi uczniowie osiągają liczne sukcesy naukowe i sportowe. Za swoje osiągnięcia nagradzani są między innymi stypendiami Marszałka Województwa Lubelskiego i Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Mamy prężnie działające Koło Modelarskie, którego uczestnicy zdobywają liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Uczniowie chętnie angażują się w życie szkoły, rozwijają tu swoje pasje i zainteresowania.

Dyrektor Szkoły: Edyta Kucharska
Koordynator Koloratorium w szkole: Magdalena Słowik

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

65

Miejsce

Miejsce
w rankingu

77

Punkty

Ilość
punktów

1 086,47

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

W naszej szkole rozpoczęliśmy eksperymentowanie od zabawy w spożywczych detektywów. Szukaliśmy skrobi w naszej żywności. Przebadaliśmy kilka serków i jogurtów naturalnych. Na szczęście skrobi tam nie było.

Opis lekcji:

Mnóstwo zabawy uczniowie mieli w czasie lekcji dotyczącej dwutlenku węgla. Próba napełnienia balonów gazem otrzymanym w reakcji sody z octem była dla niektórych nie lada wyzwaniem. Dzięki tej lekcji mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze właściwości tlenku węgla(IV) i upewnić się czy rzeczywiście nie podtrzymuje palenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.