FB

Profile szkół

Szkołą Podstawowa Nr 3 im.Rotmistrza Witolda Pileckiego

ul Garnizonowa 20

11-040 Dobre Miasto

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego powstała 1995 roku. Jest to jedna w z większych szkół na terenie Dobrego Miasta, która posiada także swoją filię w miejscowości Orzechowo. SP3 to 20 oddziałów klas 1 - 8 oraz dwa oddziały przedszkolne Jest to przyjazna uczniom placówka, dbająca o wszechstronny ich rozwój. W szkole funkcjonują oddziały sportowe o profilu pływackim. Uczniowie naszej odnoszą wiele sukcesów sportowych i naukowych.

Dyrektor Szkoły: Bożena Szóstek
Koordynator Koloratorium w szkole: Monika Stepaniuk

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

25

Miejsce

Miejsce
w rankingu

73

Punkty

Ilość
punktów

1 635,93

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Grupa uczniów wzięła udział w zajęciach kółka chemicznego KOLORATORIUM. Uczniowie wykonali doświadczenia wykrywania skrobi w ziemniakach, twarożkach różnego typu. Udało nam się obejrzeć ziarna skrobi na ekranie monitora- był to obraz naszego preparatu mokroskopowego.

Opis lekcji:

Na zajęciach uczniowie wykrywali białko za pomocą reakcji ksantoproteinowej oraz biuretowej.

Opis lekcji:

Podczas zajęć uczniowie badali jakie czynniki powodują ścinanie białka. Otrzymaliśmy "jajecznicę" na kilka różnych sposobów.

Opis lekcji:

Podczas zajęć uczniowie badali różne substancje stosując wskaźniki. Okazało się, że wskaźniki mają również w domach np. herbatę.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.