FB

Profile
szkół

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Joninach

Joniny 3

33-160 Joniny

Jesteśmy szkołą, w której priorytetem w działaniach dydaktyczno-wychowawczych jest mądrość, uczciwość, pracowitość, patriotyzm, współpraca i partnerstwo.

Dyrektor Szkoły: Anna Marcinek-Pikusa
Koordynator Koloratorium w szkole: Justyna Czerkies

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

29

Miejsce

Miejsce
w rankingu

25

Punkty

Ilość
punktów

6 166,67

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

W ramach lekcji biologii, uczniowie odkrywali jakie niezwykłe właściwości posiada ślina. W pierwszej kolejności zebrali wszystkie znane im infromacje dotyczące skrobi i przedstawili jej charakterystykę. Następnie z użyciem podanej instrukcji przeprowadzili doświadczenie. Zostało ono uzupełnione o próbę z proszkiem do prania. Jakież zdziwnienie na twarzach młodych naukowców wywołał fakt, że ten detergent również potrafi trawić skrobię!

Opis lekcji:

To doświadczenie pozwoliło na utrwalenie metodologii przeprowadzania eksperymentu. Uczniowie przeprowadzili badanie wpływu kwasu octowego na strukturę kości indywidualnie, w domu. Każdy z nich sporządził raport uwzględniający problem badawczy, hipotezę, próbę badawczą i kontrolną, a także obserwacje i wnioski. Zdięcia wykonywane w w jego trakcie pozwoliły na przygotowanie pięknych prezentacji.

Opis lekcji:

Krew to płyn, który wzbudza wiele emocji. Jedni się jej boją, innych fascynuje. Uczniowie naszej szkoły wykonali sztuczną krew i przy tym rówież nie zabrakło wrażeń! Na podstawie zdięć krwi żylnej i tętniczej ocenili , do której z nich bardzej zbliżony jest ich model. Wyjaśniali przyczyny różnic. Z wielkim zaciekawieniem oglądali preparaty mikroskopowe krwi ludzkiej, a następnie rysowali obraz widziany pod mikroskopem.

Opis lekcji:

Uczniowie klasy V realizowali w ramach lekcji biologii meteriał dotyczący probiotycznych bakterii jelitowych. Zostali szczegółowo zapoznani z procesem fermentacji i korzyściami jakie on ze sobą niesie. Wyszukiwali informacje na temat "drugiego mózgu", który mamy w jelitach. Ponato każdy wykonał doświadczenie zgodnie z instrukcją KOLORATORIUM. Efekty zaprezentowali w trakcie lekcji zdalnych. Piątaki to prawdziwi, profesjonalni naukowcy! :)

Opis lekcji:

Tłuszcz tłuszczowi nierówny. Przekonali się o tym również uczniowie naszej szkoły. Wyszukiwali źródła "zdrowych" i "niezdrowych" tłuszczów, a przeprowadzone doświadczenie, pomimo swojej prostoty, bardzo przemawiało do wyobraźni dzieci.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.