FB

Profile szkół

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Skaratkach

Skaratki 44

99-434 Skaratki

Nasza szkoła położona jest w niewielkiej miejscowości na pięknej Ziemi Łowickiej. Dzięki staraniom Dyrektora, Wójta i Samorządu Gminy placówka nasza jest dobrze wyposażona w różnego typu pomoce i sprzęty (w tym multimedialne), co nie znaczy, że nie mamy więcej potrzeb.
Największym naszym skarbem nie są oczywiście budynki i wyposażenie, ale nasi uczniowie, którzy są bardzo ciekawi świata, otwarci na wiedzę, lubiący wyzwania, chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie przez zabawę zagłębiają tajniki wiedzy. Kolorowe otoczenie sprzyjałoby ich poznawaniu świata, rozwijało wyobraźnię.
Jesteśmy mocno związani z lokalnym folklorem łowickim, który charakteryzuje się intensywnością barw i bogactwem ozdób.
To wszystko sprawia, że projekt "Koloratorium" odpowiada naszym potrzebom i chętnie się w niego zaangażuje cała społeczność szkolna.

Dyrektor Szkoły: Ryszard Ogonowski
Koordynator Koloratorium w szkole: Iwona Wąsik

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

42

Miejsce

Miejsce
w rankingu

71

Punkty

Ilość
punktów

1 685,80

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Było owocowo i kolorowo. Uczniowie badali zawartość DNA w żółtym bananie, zielonym kiwi i czerwonych truskawkach. Po wykonaniu instrukcji udało się wyodrębnić DNA z owoców. Kreatywni uczniowie , postanowili obejrzeć wyniki swoich doświadczeń pod mikroskopem. A na koniec wierszyk: DNA to taki kwas, który ma każdy z nas. Ma go wirus, ma go jeż, i truskawka, banan też. Jest w nim rzecz bardzo śliczna -informacja genetyczna. BRAWO WY!

Opis lekcji:

Chętni uczniowie z klas VI i VII na zajęciach dodatkowych otrzymywali dwutlenek węgla i badali jego właściwości. Najpierw obejrzeli film, następnie zgodnie z instrukcją wykonali doświadczenie. Emocji było bardzo dużo. "Rosnące" balony robiły wrażenie. Jeden nie wytrzymał ciśnienia i wystrzelił (niestety nie udał się tego sfotografować, ale efekt niesamowity). Oczywiście tlenek węgla (IV) nie palił się i nie podtrzymywał palenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.