FB

Profile szkół

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach

Lipiny 1

39-220 Lipiny

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach położona jest w malowniczej miejscowości Lipiny w gminie Pilzno powiecie dębickim. Miejscowość nasza znana jest z pięknego Zespołu Klasztornego OO. Karmelitów w otoczeniu starego parku i stawów. Znajdują się tu także zabytkowa aleja lipowa oraz liczne obszary zalesione a także przepływa przez naszą miejscowość Wisłoka. Pierwsza szkoła podstawowa w Lipinach powstała 114 lat temu a obecny budynek szkoły został oddany do użytku społeczności Lipin w roku 1971. Obecnie uczęszcza do szkoły 149 uczniów (uczą się oni w ośmiu klasach szkoły podstawowej oraz III klasie wygaszanego gimnazjum). Dzięki wspaniałemu położeniu uczniowie naszej szkoły mają wspaniałe warunki do poznawania przyrody, jednakże marzą jeszcze o pracowni biologiczno-chemicznej, w której mogliby zgłębiać tajniki wiedzy przyrodniczej poprzez eksperymenty i doświadczenia.

Dyrektor Szkoły: Anna Reguła
Koordynator Koloratorium w szkole: Teresa Płoszczyca

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

20

Miejsce

Miejsce
w rankingu

7

Punkty

Ilość
punktów

869,14

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Na zajęciach wszyscy chętni mogli sprawdzić gdzie znajdziemy skrobię. Sprawdzili różne rodzaje twarożków: niestety skrobi tam nie było – kolor uzyskanej „mieszaniny” z płynem Lugola miał różne odcienie brązów ale nie granatu! Szybko znalazło się dodatkowe zadanie: sprawdzili m.in. banana, jabłko, oczywiście ziemniaka i inne produkty. Wniosek: skrobię można znaleźć w produktach pochodzenia roślinnego głównie w nasionach, pestkach, owocach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.