FB

Profile szkół

Szkoła Podstawowa w Starej Obrze

Szkolna 6

63-720 Stara Obra

Historia Szkoły Podstawowej w Starej Obrze sięga do roku 1890, kiedy to właściciel majątku ziemskiego Julian Czapski ofiarował ziemię pod budowę szkoły. Obecnie nasza szkoła liczy 70 uczniów w klasach
1- 3 oraz 40 przedszkolaków. Jesteśmy małą społecznością, ale bardzo chętnie angażujemy się w projekty oraz inne inicjatywy. Projekty realizowane w szkole: Szkoła z Klasą 2.0, Szkoła Przyjazna Sześciolatkom, Tropiciele Wiedzy, Nauczyciel z Klasą, Ratujemy i Uczymy Ratować. W naszej szkole odbywają się zajęcie dodatkowe m. in. taneczne, spotkania ze sztuką, koło matematyczne, polonistyczne, zajęcia sportowe. Chętnie uczestniczymy w wycieczkach, spektaklach teatralnych, zawodach sportowych.
Mottem naszej pracy jest hasło „ Mała, ale z charakterem” i to motto staramy się wcielać w życie szkolne.

Dyrektor Szkoły: Irena Jaskółka
Koordynator Koloratorium w szkole: Izabela Maciejewska

Nasi uczniowie w konkursie:

Szkoła w konkursie

Ilość uczniów

Ilość uczniów
w projekcie

9

Miejsce

Miejsce
w rankingu

5

Punkty

Ilość
punktów

921,78

Lekcje z Koloratorium

Opis lekcji:

Lekcję z otrzymywania dwutlenku węgla przeprowadziłam w klasie VII podczas realizacji działu "Składniki powietrza". Uczniowie do butelek wlali ocet , a do baloników nasypali po 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie baloniki założyli na butelki. Po napełnieniu baloników gazem "przelaliśmy" go do 2 zlewek. W pierwszym naczyniu płonące łuczywo zgasło, "wylany" z drugiego naczynia gaz zgasił świeczkę. Jeden zawiązany balon podrzucono do góry.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.