FB

Konkurs
dla szkół

Zadania dla uczniów

Zadanie dla szkół

Runda zasadnicza

Pokażcie, że w waszej Szkole naprawdę poznajecie i zmieniacie świat. Przeprowadźcie zajęcia na podstawie przygotowanych przez nas konspektów lekcji z Koloratorium (https://koloratorium.pl/edukacja/). Pamiętajcie, że możecie przeprowadzić aż 10 lekcji.

Do rundy finałowej dostaje się 30 szkół, które uzyskają najwięcej punktów w rundzie zasadniczej.

Zasady

Za każdą wskazaną przez nas aktywność, zarówno szkoła jak i jej uczniowie, będą mogli zdobywać punkty zliczające się do wspólnej puli danej placówki.

Do punktowanych aktywności zalicza się zadania ogólne dla całej szkoły, jak i zadania dla uczniów. Zwycięzcą zostaje szkoła, która wraz z uczniami wykona najwięcej zadań i tym samym zdobędzie największą liczbę punktów. Co więcej, uczniowie mogą zdobywać punkty indywidualnie. Szczegółowe informacje na temat punktowanych aktywności można znaleźć poniżej, w akapicie Punkty.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap 1 – eliminacyjny

Na tym etapie szkoły i uczniowie zdobywają punkty za najróżniejsze aktywności.

To bardzo ważna część konkursu, ponieważ do etapu finałowego dostanie się 30 szkół, które uzyskają najwięcej punktów w etapie eliminacyjnym.

Co więcej, dla najszybszych i najbardziej aktywnych szkół przewidzieliśmy dodatkowe nagrody! Po osiągnięciu wyznaczonego progu punktowego, szkoła może wybrać sobie prezent z puli dodatkowych nagród. Liczba gadżetów jest jednak ograniczona, więc ze zdobywaniem punktów należy się spieszyć. Co ważne, po pobraniu nagrody, liczba punktów nie ulega zmianie. Jak łatwo więc zauważyć, biorąc udział w konkursie Koloratorium niczego nie można stracić, można jedynie zyskać!

Szczegółowe informacje na temat punktowanych aktywności można znaleźć poniżej, w akapicie Punkty.

Etap 2 – finałowy

Do etapu finałowego dostanie się 30 szkół, które zdobędą najwięcej punktów w etapie eliminacyjnym.

W II etapie konkursu uczniowie wraz z nauczycielami mają za zadanie nagrać krótki film, którego tematem będą Związki z przyrodą. Pokażcie, że chemia i biologia towarzyszą nam wszędzie, choć nie zawsze to dostrzegamy.

Młodzi pasjonaci nauki powinni wykazać się spostrzegawczością. Będziemy oceniać tu zarówno pomysłowość w kontekście przekazywanych treści, jak i zaangażowanie oraz kreatywność.

Pokażcie nam jak bardzo człowiek związany jest z przyrodą. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia!

Rejestrację do projektu Koloratorium rozpoczynamy

15 listopada 2018 roku.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone

8 maja 2019 roku.

Na końcowy wynik składają się zarówno punkty szkoły, jak i uczniów. Punktujemy aktywności od samego początku – od momentu rejestracji, aż do wyłonienia najlepszych prac indywidualnych i zespołowych. W Koloratorium liczy się zaangażowanie i współpraca. Każda aktywność ucznia zasila konto szkoły.

Szkoła otrzymuje punkty za:

 • Rejestrację szkoły
 • Uzupełnienie profilu szkoły w serwisie Koloratorium
 • Subskrypcję newslettera
 • Wykorzystanie materiału edukacyjnego Koloratorium na swojej lekcji (opis i fotorelacja z zajęć)
 • Polecenie innych szkół, które przyłączą się do konkursu
 • Zapisanie się z polecenia innej szkoły
 • Rozwiązanie quizów przez uczniów szkoły
 • Udostępnienie informacji o Koloratorium na fanpage'u szkoły w serwisie Facebook (korzystając z funkcji w profilu szkoły):
  - Podanie informacji o tym, że szkoła bierze udział w konkursie Kolorotarium
  - Podanie informacji o przeprowadzeniu lekcji na podstawie materiałów z Koloratorium
Puchar

Każda ze szkół, która dołączy do naszego projektu ma szansę na wygranie szkolnego laboratorium wraz z wyposażeniem o wartości:

3 x 30 000 zł

3 x 15 000 zł

5 x 10 000 zł

Oznacza to łącznie 11 szkolnych laboratoriów dla laureatów ogólnopolskiej edycji konkursu. Wszyscy laureaci otrzymają również produkty Śnieżki na remont pracowni.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz w naszym Regulaminie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.