Pralki marki Bosch: niezawodność i efektywność. Ranking najlepszych modeli

Strona głównaDomPralki marki Bosch: niezawodność i efektywność. Ranking najlepszych modeli

Chcesz kupić dobrze ocenianą pralkę, która okaże się niezawodna w usuwaniu nawet najbardziej uporczywych plam? Sprawdź modele marki Bosch – znajdziesz tu wiele wartych uwagi rozwiązań w różnych budżetach. Zobacz, czym się kierować, by sprzęt, na który się zdecydujesz, posłużył ci niezawodnie przez długi czas!

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobrą pralkę?

Zakup pralki to proces, który wymaga precyzyjnego określenia, na czym ci najbardziej zależy. Zacznij od zdecydowania, czy wolisz model ładowany od góry, czy może od frontu. Te pierwsze urządzenia są chętnie wybierane do niewielkich łazienek, w których nie ma za wiele możliwości ustawienia pralki tak, by zachować swobodne przejście. Ma to jednak swoje konsekwencje – nad sprzętem nie zawiesisz półki ani szafki, zwykle też tego typu modele nie zachwycają pojemnością. Dlatego producenci proponują alternatywę – urządzenia ładowane od frontu, ale typu slim. Tutaj również mogą okazać się konieczne kompromisy w kwestii maksymalnego załadunku, możesz jednak swobodniej zorganizować przechowywanie przyborów toaletowych.

Lista parametrów opisujących pralki w sklepie internetowym jest bardzo długa. Które elementy są kluczowe? O pojemności już wiesz. Zwróć też uwagę na:

 • wymiary urządzenia;
 • klasę energetyczną;
 • maksymalną prędkość wirowania;
 • generowany hałas;
 • dostępne programy prania;
 • zastosowane technologie;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwe sterowanie;
 • zabezpieczenia;
 • atrakcyjny design.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli chcesz kupić pralkę Bosch? Zwróć uwagę na serię modelu. Budżetowe modele o niewielkim załadunku oznaczone są jako Serie 2. Z kolei Serie 4 to uniwersalne propozycje, które sprawdzą się w wielu domach. Serie 6 skupia się na niskim zużyciu energii. Najbardziej zaawansowane urządzenia to z kolei Serie 8 i Home Professional. Te ostatnie producent opisuje jako „najlepsze pralki w historii marki Bosch”.

Mając rozeznanie w nazewnictwie, od razu łatwiej będzie ci wybierać sprzęty, które wpisują się w twoje potrzeby i zakładany budżet. Najtańsze urządzenia kosztują mniej niż 2000 zł!

Najlepsze modele marki Bosch – jaką pralkę kupić?

Zobacz dobrze oceniane sprzęty marki Bosch w różnych przedziałach cenowych. Każdy z nich jest wartym uwagi zakupem, który bez trudu usunie nawet uporczywe zabrudzenia.

 • BOSCH WGB254AXPL – zaawansowany, designerski model za ponad 6500 zł. Możesz wyprać jednocześnie aż 10 kg odzieży! Sprzęt współpracuje z aplikacją Home Connect na twoim telefonie. SpeedPerfect to sposób na skrócenie czasu prania nawet o 65%. Spodoba ci się program parowy, który redukuje zagniecenia nawet o 50%. Z kolei system i-DOS automatycznie dobiera ilość potrzebnego detergentu i wody, by osiągnąć optymalne efekty. Program możesz wyłączyć na chwilę, by dodać zapomniany element garderoby – to funkcja Start/Pauza. Zwróć uwagę na wysoką klasę efektywności energetycznej – A!
 • BOSCH WAN2413FPL– dysponujesz mniejszym budżetem? Zobacz ten model za ok. 2300 zł. Wypierzesz w nim aż 9 kg odzieży! Zachwyci cię wysoka klasa energetyczna – A, nie mówiąc już o szeregu udogodnień, na czele ze SpeedPerfect, czyli możliwością skrócenia czasu prania. Z kolei Iron Assist to warty uwagi program parowy redukujący zagniecenia. I tutaj nie zabrakło przydatnej funkcji Start/Pauza!
 • BOSCH WAN2820FPL Serie 4 – model za mniej niż 2000 zł? Sprawdź tę propozycję – sprzęt ma maksymalny wsad 8 kg i klasę energetyczną C. Nie zabrakło tutaj SpeedPerfect oraz funkcji Start/Pauza. Antywibracyjna konstrukcja sprzyja cichej pracy urządzenia.

Chcesz sprawdzić, jak wypadają wymienione sprzęty na tle innych propozycji tego producenta? Zobacz wszystkie pralki Bosch w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepiej dostosowaną do twoich potrzeb!

Przeczytaj również

Komenatrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj