FB

Co u nas 
nowego?

Aktualności Koloratorium

Komunikat | 17.09.2020

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

zgodnie z planem, wraz z początkiem roku szkolnego, z nową energią wznawiamy konkurs „Koloratorium” i wracamy do rywalizacji o punkty! W związku z tym, że aktualna sytuacja epidemiczna i wynikające z niej zalecenia Ministerstwa Edukacji powodują, że niektóre szkoły prowadzą naukę w trybie zdalnym lub hybrydowym, byliśmy zmuszeni do zmodyfikowania zasad wykonania zadania finałowego. W przypadku tych szkół realizacja filmu w założonej wcześniej formule byłaby bowiem w praktyce niemożliwa. Zmiana ma na celu zapewnienie równych szans dla wszystkich uczestników „Koloratorium” i wynika z dynamicznie rozwijającej się sytuacji w kraju, która powoduje, że liczba placówek szkolnych działających zdalnie cały czas ulega zwiększeniu. Chcemy też, aby formuła zadania konkursowego była w pełni bezpieczna dla uczestników i zgodna z obecnymi wymogami sanitarnymi (np. w zakresie zakazu zgromadzeń). Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem i szczegółami konkursu:

 

18 września

Zakończenie etapu eliminacyjnego

 

21 września - 23 października:

Etap finałowy – szkoły przygotowują materiał filmowy.


Ważna informacja: Zgodnie z powyższym komunikatem, zmianie uległa zasada produkcji filmu konkursowego. Film powinien być przygotowany przez finalistów w formie kolażu (nagrania video zmontowanego z krótszych nagrań). Zapewni to możliwość przygotowania zadania finałowego zarówno szkołom funkcjonującym w niezmienionej formie, jak i tym, które ze względu na obecną sytuację działają zdalnie lub w trybie nauczania hybrydowego, w związku z czym uczniowie i nauczyciele nie mogą przebywać razem. Film powinien być kolażem z filmów indywidualnie przygotowanych przez uczniów/nauczycieli. Każdy uczeń/nauczyciel nagrywa swój fragment filmu, a następnie wybrany przedstawiciel szkoły montuje materiał. W szkołach funkcjonujących normalnie, fragmenty filmu mogą zostać nagrane przez grupę uczniów lub uczniów wraz z nauczycielami, z zachowaniem reżimu sanitarnego, a następnie materiał powinien zostać zmontowany przez wybraną osobę ze środowiska szkolnego. W zadaniu rekomendujemy skorzystanie z programu Open Shot Video Editor, który jest prosty w obsłudze i dostępny bezpłatnie: https://www.openshot.org/download/ .

Dodatkowo, można zmontować nagrany dźwięk w tle/muzykę i dodać do niego planszę początkową i końcową – narzędzie Open Shot Video Editor daje tatką możliwość.


 

Aby zapewnić Wam pełne wsparcie w ramach konkursu, przygotujemy dla Was specjalną videoinstrukcję na temat tego, jak używać programu, a także uruchomimy infolinię, gdzie pomożemy rozwiązywać ewentualne problemy techniczne związane z montażem. Oczywiście możliwe jest także skorzystanie z innych programów służących do montażu, jednak nie zapewniamy tutaj naszego wsparcia technicznego.

 

24 października - 10 listopada 2020 roku:

Ocena filmów i wybór laureatów przez komisję konkursową

 

13 listopada 2020 roku:

Ogłoszenie listy zwycięzców


 

Udostępniamy też zaktualizowany regulamin: https://bit.ly/3iD2LV2 .

Ufamy, że wprowadzone z myślą o Was zmiany umożliwią jak najlepsze wykonanie zadań konkursowych, a rywalizacja przyniesie dużo pozytywnych emocji i pozwoli na dalsze odkrywanie świata nauki z „Koloratorium”!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.