Jak nadać nowe życie starym meblom?

Strona głównaDomJak nadać nowe życie starym meblom?

Stare meble mają w sobie niepowtarzalny urok i charakter, który trudno znaleźć w nowym, masowo produkowanym wyposażeniu wnętrz. Dlatego też, zamiast pozbywać się wysłużonego stołu, komody czy szafy, warto rozważyć prostą renowację. W ten sposób nie tylko zachowasz unikalny wygląd mebli, ale także zaoszczędzisz pieniądze i zrobisz coś dobrego dla środowiska. Podpowiadamy, jak farba do renowacji mebli może dać drugie życie domowemu wyposażeniu.

Artykuł sponsorowany

Określ stan mebli

Renowacji możesz poddać dowolny mebel – nie ma znaczenia, czy to stół, służący Twojej rodzinie od wielu lat, czy szafa znaleziona na strychu. Ważne jednak, by przed przystąpieniem do pracy ocenić stan wyposażenia. Czasami może wystarczyć farba do renowacji mebli, by przywrócić im świetny wygląd, ale w niektórych przypadkach może być konieczna naprawa lub wymiana desek, zawiasów czy okuć. Zrób prosty przegląd zanim wybierzesz się do sklepu po narzędzia i materiały.

Wybierz odpowiednią farbę

Dobrej jakości farba do renowacji mebli (www.dekoral.pl) to podstawa udanej pracy. Warto postawić na sprawdzone produkty znanych marek. Farby renowacyjne Dekoral dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwala łatwo dopasować wygląd odnowionych mebli do aranżacji przestrzeni.

Produkty wspomnianej marki są również przeznaczone do różnych rodzajów powierzchni – sprawdzą się niezależnie od tego, czy dane wyposażenie jest w całości z drewna, czy ma elementy z metalu. Świetnym przykładem będzie tutaj emalia Dekoral Do Dzieła! – jej specjalna formuła zapewnia nie tylko wysoką przyczepność do drewna i stali, ale także bardzo szybkie schnięcie – odnowione wyposażenie będzie gotowe do użytku w przeciągu jednego dnia. Ponadto farby renowacyjne Dekoral przeznaczone m.in. do mebli wyróżniają się trwałością i odpornością na uszkodzenia, a kolor powstałej powłoki zachowuje swoją intensywność przez długi czas.

Przygotuj powierzchnię

Zanim przystąpisz do malowania, ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni mebli. Na początku wykonaj drobne naprawy – wypełnij pęknięcia, wymień uszkodzone elementy i dokręć wypadające śruby. Następnie przystąp do odnowy drewna. Przeszlifuj powierzchnię, usuń ewentualne nierówności, a także stare warstwy farby. Upewnij się, że powierzchnia mebla jest czysta – pozbawiona kurzu oraz tłustych plam.

Pomaluj meble

Jeśli masz już odpowiednią farbę do renowacji mebli, czas na malowanie. Produkty renowacyjne Dekoral mogą stworzyć na odnawianej powierzchni powłokę o wykończeniu matowym lub satynowym. Oba z nich nadadzą renowowanym sprzętom wyjątkowo elegancki wygląd. Dzięki szybkiemu schnięciu farby, wyposażenie będzie gotowe do użytkowania nawet w ten sam dzień.

Pamiętaj o tym, by nakładać farbę cienką warstwą. W ten sposób unikniesz smug i zacieków. Pozwól każdej warstwie dokładnie wyschnąć przed nałożeniem kolejnej. Jeśli dodatkowo chcesz osiągnąć modny efekt postarzanych mebli, możesz delikatnie przeszlifować niektóre obszary po wyschnięciu powłoki malarskiej.

Przeczytaj również

Komenatrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj