ogólnopolska edycja konkursu Koloratorium. To nie tylko okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród, ale przede wszystkim kolejna dawka ciekawej i łatwo przyswajalnej wiedzy.
Tym razem pod wodzą profesora Główki będziemy wspólnie odkrywać zakamarki naszego organizmu. Wiesz, że każdy z nas ma w sobie swoje własne, prywatne laboratorium? Tak, także w Twoim ciele każdego dnia odbywa się cała masa przemian i reakcji z użyciem pierwiastków, które dostarczasz mu wraz z jedzeniem, wodą i wdychanym powietrzem. Nie możemy się doczekać, by już wkrótce wyruszyć razem z Tobą w tą wyjątkową przygodę. Najpierw zobacz jednak jak bawiliśmy (i uczyliśmy!) podczas drugiej ogólnopolskiej edycji Koloratorium.
To właśnie pod takim hasłem w zeszłym roku szkolnym młodzi odkrywcy zbierali punkty za wykonanie zadań konkursowych. Szkoły, których uczniowie zebrali łącznie najwięcej punktów, wygrały pracownie marzeń. Nagrodzonych zostało aż 10 placówek!
zgłoszonych szkół
nadesłanych przez uczniów prac plastycznych
nadesłanych przez uczniów prac tekstowych
przesłanych filmów
tyle minut trwały łącznie przesłane nagrania
rozdane nagrody
zgłoszonych uczniów
Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie, zobacz, o co podczas poprzedniej edycji Koloratorium walczyli jej uczestnicy i jak z wygranych nagród cieszyli się zwycięzcy.
Kreatywność i zaangażowanie uczniów biorących udział w konkursie sprawiły, że kolorowe laboratoria Śnieżki można spotkać już prawie w całej Polsce. Oto dokąd powędrowały poszczególne nagrody:
Pełna lista wyróżnionych szkół:
Nagrody 1 stopnia i 30 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium
Nagrody 2 stopnia i 15 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium
Nagroda 3 stopnia i 10 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium
Profesor Aleksandra Ziembińska-Buczyńska pracuje na co dzień na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Specjalnie dla nas zeszła z akademickiej katedry, aby swoją wiedzą podzielić się z o wiele młodszymi adeptami nauki.
Pani profesor na każdym kroku udowadnia, że nauka chemii może być ciekawa i inspirująca. To ona jest autorką dostępnych na naszej stronie scenariuszy lekcji. To ona pokazuje, jak przeprowadzić poszczególne eksperymenty. To ona czuwa nad poprawnością merytoryczną wszelkich dostarczanych przez nas treści. I wreszcie, to ona prowadzi dla Was pierwszą lekcję w każdym kolorowym laboratorium.
A wszystko to od samego początku – z panią profesor Ziembińską-Buczyńską współpracujemy bowiem od pierwszej, pilotażowej, edycji Koloratorium. Bez niej nasza akcja z całą pewnością nie byłaby taka sama. A być może już niedługo, to właśnie Ty będziesz jedną z osób, która weźmie udział w prowadzonych przez nią zajęciach!