Domowe biuro. Jak je wyposażyć?

Strona głównaDomDomowe biuro. Jak je wyposażyć?

Praca zdalna stała się coraz bardziej popularna. Pracując z domu warto jednak pamiętać o tym, aby dobrze przygotować swoje miejsce pracy, aby mieć pewność, że nasze stanowisko pracy będzie ergonomiczne, a jednocześnie zapewni wygodę.

Artykuł sponsorowany

Praca cały dzień przy komputerze może oznaczać problemy z kręgosłupem. Dlatego koniecznie trzeba pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy podczas pracy. Praca na kanapie czy niewygodnym krześle np. kuchennym sprawi, że kręgosłup będzie nieprawidłowo ułożony i przeciążony, co może powodować np. bóle szyi. Przy pracy w domu konieczne będzie więc dobranie odpowiedniego biurka i krzesła do pracy. Stanowisko pracy musi być ergonomiczne czyli takie, które pomoże utrzymać w dobrej formie kręgosłup. Trzeba też zadbać o wzrok, pamiętając o właściwym oświetleniu czy odpowiednim ustawieniu monitora. Odległość twarzy od monitora powinna wynosić około 40-70 cm. Monitor powinien być tak ustawiony, aby możliwe było patrzenie na ekran bez pochylania czy unoszenia głowy. Pracując przy komputerze trzeba też zadbać o swoje nadgarstki. Warto więc dodatkowo zaopatrzyć się w podkładkę pod myszkę, która zapewni wygodne ułożenie nadgarstka. W miarę możliwości kącik do pracy powinien znajdować się w takim miejscu, które zapewni jak najwięcej naturalnego światła. Należy również pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym pracujemy.

Jak dobrać meble do pracy zdalnej?

Najważniejsze na stanowisku pracy jest wygodne biurko i krzesło. Biurko powinno mieć regulowaną wysokość, a krzesło podłokietniki czy regulowane oparcia. Dużą wygodę pracy zapewni biurko z podparciem na nadgarstki, wysuwanym blatem, uchwytem na zamontowanie ekranu czy rynną, która umożliwi schowanie wszystkich kabli, aby uniknąć ich uszkodzenia czy plątania. Nowoczesne biurka często są też wyposażone w podłokietniki. Fotel biurowy musi być z kolei odpowiednio wyprofilowany, aby podeprzeć cały kręgosłup. Krzesło należy ustawić w taki sposób, aby plecy znajdowały się w lekko odchylonej do tyłu pozycji. Fotel powinien też mieć regulowaną głębokość siedziska czy oparcie. Przydatny będzie również zagłówek, a także regulowana wysokość krzesła, dzięki czemu można go będzie dobrać odpowiednio do swojego wzrostu, a także wysokości biurka. Warto postawić na profesjonalny fotel biurowy, który zapewni najwyższy komfort. Jako wyposażenie miejsca pracy w domu dobrze sprawdzą się np. meble USM Haller, które łączą w sobie zarówno wygodę i ergonomię, jak również estetykę poprzez nowoczesny projekt z oryginalnym designem. Dodatkowo są to meble modułowe, łatwo więc może je dobrać, połączyć w zestawy czy odpowiednio dopasować do wielkości i kształtu pomieszczenia. Meble modułowe łatwo ustawić w każdym mieszkaniu, będzie więc można z nich korzystać nawet po przeprowadzce do innego mieszkania czy po jego remoncie. Meble modułowe to kilka elementów, które można do siebie dobrać i połączyć za pomocą specjalnych łączników. Dodatkowe elementy wyposażenia biura można w każdej chwili dokupić. Meble modułowe to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla małych pomieszczeń. Popularnością cieszą się biurka składane, które po złożeniu nie zajmują dużo przestrzeni. Warto zdecydować się na cały zestaw mebli Home Office i wyposażyć swoje biuro w odpowiednie krzesło, biurko i szafki, w wybranym przez siebie kolorze i o określonych wymiarach.

Przeczytaj również

Komenatrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj